Domů / Krmiva pro koně, krmné doplňky pro koně
  Dárkové poukazy

   

  Objednávejte dárkové poukazy v hodnotě 300,- až 2000,-  Kč!

   

   

   

  Nevíte jaký dárek vybrat z našeho sortimentu JEZDECKÝCH POTŘEB pro Vaše děti, sourozence, příbuzné, přátelé .... ?   

   

  Připravili jsme pro Vás "Dárkový poukaz Pro Hippo" v daných finančních hodnotách
  300,-, 500,-, 1000,- ; 1500,- ; 2000,- Kč -.
   

  Dárkový poukaz má platnost 3 měsíce od data vystavení, je vystaven na jmenovanou osobu a nelze ho zpeněžit.

   

   

   

   

   

  Anketa
  O jaký typ soutěží na našem facebooku byste měl(a) zájem?
  27 % (4)
  47 % (7)
  7 % (1)
  13 % (2)
  7 % (1)
  0 % (0)

  Celkem hlasovalo: 15

  Pivovarské kvasnice 5kg

  Kód: SRK11b161 Akce Akce
  Vynikající surovina pro nemocné koně, stará zvířata, koně v rekonvalescenci, nebo v zátěži .

  Žádné hodnocení.
  Doba dodání 5-10 dní
  314,00 Kč , plus doprava
   
  Pivovarské kvasnice 5kg
  POZOR - pytle s krmením a solné lizy zasíláme pouze jednotlivě jako samostatný balík a pouze přepravní službou GEIS!
  • Charakteristika: Pivovarské kvasnice jsou vedlejším produktem při výrobě piva. Během kvašení, kdy se cukr mění na alkohol, se kvasnice v nádržích velmi rychle množí. Takto získané kvasnice se suší a používají se nejčastěji jako prášek, který se dobře rozpouští ve vodě a také dobře váže na další suroviny při míchání krmných směsí. 

  Barva prášku je světle hnědá, s charakteristickým, příjemným, nahořklým pachem i chutí. Sušené kvasnice jsou konzistencí podobné hladké mouce.

  Pivovarské kvasnice jsou zdrojem vysoce stravitelných dusíkatých látek. Biologická hodnota sušených pivovarských kvasnic je vyjádřena zvláště obsahem životně důležitých aminokyselin, které organismus hospodářských zvířat sám neumí syntetizovat jako je např. lysin, methionin, cystin, leucin, valin, izoleucin a ostatních. Tato vysoká biologická hodnota je také dána velmi příznivým obsahem vitamínů skupiny B zejména thyaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), pyridoxinu (vitamín B6) a kyseliny pantothenové (vitamín B3),  ale i obsahem minerálních látek a stopových prvků - zejména fosforu, draslíku, železa, mědi, zinku. Sušené pivovarské kvasnice jsou jako krmivo vhodné především do krmných směsí pro vysokoprodukční zvířata, mláďata, zvířata po nemoci, stará, nebo při zvýšené zátěži.

  Hlavní přínos:

  • zlepšení trávení vlákniny
  • zlepšení produkce
  • vliv na vývoj kopyt
  • zchutňující efekt
  • vliv na vývoj kůže a kvalitu srsti
  • detoxikace mykotoxinů
  • zdroj aminokyselin
  • zvláště vhodné pro hubené a staré koně
  • při rekonvalescenci a onemocnění

  Pro koně:
  Velice vhodný a kvalitní zdroj vitamínů skupiny B zvláště pro koně oslabené (nemoc) nebo staré, které si nedokážou vytvořit dostatečné množství těchto vitamínů. Posilují také střevní mikroorganismy, které jsou zapotřebí pro správné trávení.

  Pravidlené používání zlepšuje zdravotní stav a plodnost zvířat- lepší zabřezávání klisen.

  Upozornění:
  Pivovarské kvasnice obsahují proměnlivé množství hordeninu, substance, která je příbuzná s katecholaminem. Množství v 1 kg je až 125 mg. Dopingové kontroly jsou schopny v moči zjistit tuto látku, podává-li se denně více jak 300 g kvasnic.

   

  Obsahují také větší množství fosforu (ještě více než pšeničné otruby), je proto vhodné do krmné dávky vašich koní přidat doplněk kalcia (Plastin, Vitaplastin, uhličitan vápenatý) nebo zkrmovat ke krmivům obsahujícím vyšší podíl Ca (vojtěška, řepné pelety). Pro docílení poměru 2,5 : 1 Ca: P smíchejte na 1 kg kvasnic 10 g uhličitanu vápenatého nebo Plastin. V případě kombinace s řepnými peletami není však žádoucí. Tam se vyrovná 80 g kvasnic + 500 g řepných pelet na poměr 2,5 Ca : 1 P.

  Zajímavé:

  • 200 g kvasnic obsahuje stejné množství draslíku jako 1 kg ovsa (3,6 mg)
  • 50 g kvasnic obsahuje stejné množství B2 jako 1 kg ovsa (2 mg)
  • denní dávka kvasnic (80 g) obsahuje 1,2 g fosforu, což je 8,2 % DDD fosforu pro 500 kg koně, a toto množství odpovídá 0,5 kg sladového květu.

   

  Denní dávka 50 g kvasnic dodá 500 kg koni:

  - 17 % DDD vitaminu B1
  - 9 % DDD vitaminu B2
  - 12,5 % DDD vitaminu B6

  Kvasnice mají 8,8 x více mědi než oves


  Použití:
  Vaše zvíře navykejte na plnou dávku kvasnic pomalu. Kvůli zvláštnímu a silnému aromatu jej zvířata zprvu nemají v lásce, časem si však zvyknou, často jim nakonec i chutnají. U koní začínejte polévkovou lžicí a postupně dávku zvyšujte. Podává se zamíchaný s dalším krmivem, aby se snížíla jejich prašnost.

  Dávkování:
  Koně je vhodné na kvasnice z počátku navyknout, aby jim v krmné dávce nevadili. začněte polévkovou lžící. Následovně podávat denně množství 20 g na 100 kg koně po dobu 7 - 10 dnů. Po této době snížit dávkování na polovinu. Optimálně tedy 6 -10 g na 100 kg ž. hm. koně. Dospělý kůň tedy má dostat denně okolo 80 g kvasnic na den. Maximálně v kuse 2 měsíce, po té se musí udělat alespoň měsíc přestávka. Maximální únosná dávka pro koně denně je 400 g.

   

   

  Hodnocení
  Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.